رفع مشکل عدم نمایش نقشه گوگل در سایت

دوره آموزشی مهندسی فروش و CRM
دی ۵, ۱۳۹۶

اخیرا درخواست ها و تیکت های زیادی مبنی بر عدم نمایش نقشه گوگل در سایت دریافت میکنیم که کاربرانی که قالبی مثل بی تم دارند و از آیتم نقشه برای نمایش لوکیشن خود استفاده می کنند، هنگام نمایش نقشه گوگل با خطای زیر مواجه می شوند:

Oops! Something went wrong.

This page didn’t load Google Maps correctly. See the JavaScript console for technical details

با توجه به تغییر سیاست های شرکت گوگل از تیرماه ۹۵، نمایش نقشه گوگل در سایت های وردپرس، ملزم به دریافت api key از گوگل است. برای دریافت کلید api گوگل به روش زیر عمل کنید.

    1. ابتدا افزونه Api key for google maps را از مخزن وردپرس نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، گزینه ای با نام Google API KEY در زیر مجموعه قسمت تنظیمات اضافه میشود که با کلیک روی آن صفحه ای مشابه تصویر زیر مشاهده میکنید.

 

    1. در این صفحه روی generate api key کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود.

 

    1. یک نام برای پروژه خود انتخاب کنید و روی دکمه nextبزنید.

 

  1. کلید api شما تولید شد! آن را کپی کنید و روی done بزنید تا پنجره بسته شود.
  2. سپس api key را مانند تصویر زیر در فیلد مربوطه وارد کنید و گزینه دخیره تغییرات را بزنید.

با توجه به تحریم های گوگل برای ایران و دامنه های ir این روش برای سایتهایی که دامنه ir دامنه اصلیشان است، جواب نمیدهد. برای این سایت ها روش دیگری برای نمایش نقشه گوگل روی سایت وجود دارد.

لینک google.com/maps را باز کنید. میتوانید با جستجوی نام یا طول و عرض جغرافیایی، مکان مدنظر را پیدا کنید. با تایپ نام مکان مدنظر، پیشنهاداتی که قبلا ثبت شده اند به نمایش در می آیند.


برای تایپ مختصات جغرافیایی باید ابتدا عرض و سپس طول جغرافیایی را تایپ کرد. دقت داشته باشید این دو را با کاما (,) از هم جدا کنید.

بعد از پیدا کردن مکان مربوطه روی آن کلیک کنید. (اگر این مکان قبلا در گوگل مپ ثبت شده باشد،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 18 =

Buy now